informacje dodatkowe

drukuj

Opakowania do kuchenek mikrofalowych i piekarników

 

Produkty spożywcze przeznaczone do odgrzewania w kuchenkach mikrofalowych i piekarnikach wkładane są tam razem z zadrukowanym opakowaniem. Opakowania tego typu są najczęściej zadrukowane farbami po zewnętrznej stronie.

Do zadruku należy stosować specjalną wersję farb o niskiej migracji, aby zapobiec przedostawaniu się składników farby z opakowania na środek spożywczy.

Pliki do pobrania

Adwent minął – problem pozostał

Tuż przed adwentem zamieszanie na rynku opakowań środków spożywczych wprowadziło badanie niemieckiej federacji konsumentów Stiftungwarentest, z którego wynikało, że większość opakowań kalendarzy adwentowych z czekoladkami zanieczyszczonych jest niepożądanymi, groźnymi dla zdrowia substancjami. Część z nich została nawet wycofana z rynku.

Adwent minął, natomiast problem produkcji bezpiecznych dla konsumentów opakowań pozostał. Michael Huber od lat zwraca uwagę na ten problem i proponuje kompleksowy program farb, lakierów i środków pomocniczych pozwalających na druk opakowań, nie tylko zgodnie z dopuszczonymi prawnie normami zawartości substancji niebezpiecznych, ale spełniającymi dużo wyższe standardy.
Poniżej zamieszczamy informacje związane z tym tematem.
Zapraszamy do kontaktu z naszymi technikami, którzy z chęcią przybliżą Państwu temat bezpiecznego drukowania a także pomogą we wdrożeniu go w Państwa drukarniach. Jednocześnie przypominamy, że posiadamy pierwszą i jedyną w Polsce mieszalnię farb o niskiej migracji, przez co jesteśmy w stanie z dnia na dzień zrealizować Państwa zamówienia na te produkty.

 

Sympozjum MGA - BEZPIECZNE OPAKOWANIE

Już 9 maja 2006 roku w Warszawie zorganizowaliśmy sympozjum skierowane do firm, które do zabezpieczania swoich produktów wykorzystują opakowania kartonowe, drukowane metodą offsetową. Poruszone zostały tematy z zakresu prawodawstwa unijnego i krajowego regulującego przepisy dotyczące artykułów i materiałów opakowaniowych, przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Przedstawiono także najnowsze technologie umożliwiające produkcję bezpiecznych opakowań. Ponieważ niewiele sie od tamtej pory zmieniło zamieszczamy referaty.z sympozjum.

Referaty sympozjum

 

Pliki do pobrania

Wzajemne oddziaływanie między opakowaniem a jego zawartością - dr Josef Sutter, Michael Huber München

Materiały do produkcji bezpiecznych opakowań w druku offsetowym. Technologia MGA - dr Janusz Cymanek, Michael Huber Polska

rzykłady badań laboratoryjnych opakowań - dr Josef Sutter, Michael Huber München

Koszty przestawienia produkcji na technologię MGA - dr Janusz Cymanek, Michael Huber Polska

Stosowanie nowej technoligii w Europie (przykłady) - dr Josef Sutter, Michael Huber München

Referat

Bezpieczeństwo produkcji opakowań spożywczych - wybrane aspekty prawne - odpowiedzialność producentów - Mateusz Mrzygłód, Rödl & Partner

Podłoża drukowe do produkcji opakowań środków spożywczych i używek - dr inż. Stefan Jakucewicz, Instytut Poligrafii PW

Projekt ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia w świetle rozporządzeń UE - mgr Katarzyna Poskoczym, Główny Inspektorat Sanitarny

Wymagania ekologiczne dotyczące opakowań - dr Hanna Żakowska, Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Opakowań

Referat

Kreatywność a praktyka "szarej strefy" - Lech Mrożek, Agencja Reklamowa LE

do góry wstecz
hubergroup Polska Sp. z o.o.
Siedziba: 55-080 Kąty Wrocławskie
Nowa Wieś Wrocławska, ul. Nowa 27
tel: 71 354 81 10, 71 354 81 16 - 17
fax: 71 373 50 23

e-mail:
Prezes Zarządu dr Janusz Cymanek
NIP: 894-10-12-991
Regon: 930449823
Nr KRS 0000148075, Sad Rejonowy Wrocław - Fabryczna
Kapitał zakładowy 10.000.000,00 PLN

     RODO polityka prywatności

Realizacja: Ideo
, powered by:
CMSEdito
| Polityka cookies