Aktualności

drukuj

hubergroup eliminuje kobalt z receptur wszystkich arkuszowych farb offsetowych

 

hubergroup eliminuje kobalt z receptur wszystkich arkuszowych  farb offsetowych 
Światowy popyt na produkty zoptymalizowane pod kątem ekologii stale rośnie. Właściciele wiodących marek intensyfikują swoje wysiłki, nie tylko w zakresie produkcji samych produktów, ale również ich opakowań i innych elementów drukowanych. W coraz większym stopniu produkty takie oznaczane są znakami zarówno państwowych jak i prywatnych organizacji ochrony środowiska, w celu udokumentowania starań producentów o zasoby naturalne.
Niektóre ze stosowanych znaków wymagają wyeliminowania z procesu produkcji określonych substancji. Wg tych zaleceń krytycznie oceniane są związki kobaltu, które w farbach offsetowych wspomagają proces schnięcia oksydacyjnego.
Z tego też powodu hubergroup opracował już wcześniej nowy system wspomagający schnięcie farb utrwalanych przez oksydację i wprowadził na rynek serie farbowe nie zawierające kobaltu. Profil właściwości, kolorystyka i cechy drukowności farb pozostały bez zmian. Charakterystyka schnięcia farb w nowej recepturze okazała się zdecydowanie korzystniejsza. Dzięki niższym temperaturom występującym w stosie podczas schnięcia oksydacyjnego optymalizacji uległo nie tylko samo schnięcie, ale również odporność na ścieranie i karbonizację. Nowy system stosowany jest w farbach od ponad trzech lat i wszystkie dotychczasowe doświadczenia potwierdzają jego zalety.
W oparciu o pozytywne doświadczenia hubergroup od teraz będzie produkować wszystkie dotychczasowe serie farb wyłącznie w wersji nie zawierającej kobaltu. Decyzja stanowi swoiste potwierdzenie ogromnej odpowiedzialności i dbałości o zasoby naturalne oraz umożliwia klientom certyfikację produktów znakami ochrony środowiska.

wstecz
do góry wstecz
hubergroup Polska Sp. z o.o.
Siedziba: 55-080 Kąty Wrocławskie
Nowa Wieś Wrocławska, ul. Nowa 21
tel: 071 354 81 10, 071 354 81 16 - 17
fax: 071 373 50 23

e-mail:
Prezes Zarządu dr Janusz Cymanek
NIP: 894-10-12-991
Regon: 930449823
Nr KRS 0000148075, Sad Rejonowy Wrocław - Fabryczna
Kapitał zakładowy 10.000.000,00 PLN

     RODO polityka prywatności

Realizacja: Ideo
, powered by:
CMSEdito
| Polityka cookies