Aktualności

drukuj

Obchodzimy 250-lecie założenia firmy!!!

29 września 1765 roku w miejscowości Heidhausen niedaleko Monachium powstała pierwsza fabryka farb drukarskich. Tego dnia Mathias Mittermayer otrzymał od trybunału wyborczego w Monachium koncesję na wyrób i sprzedaż farb: karminu, błękitu pruskiego, żółtej i lakieru wiedeńskiego na terenie Niemiec i za granicą. Jednakże fabryka swoją nazwę zawdzięcza dopiero jego wnukowi, Michaelowi Huberowi.

Historia hubergroup to jednocześnie historia rozwoju drukarstwa i postępu technicznego, który odbywał się przez minione dwa i pół wieku.

To ewenement na skalę światową, że firma od dziewięciu pokoleń znajduje się niezmiennie w rękach rodzinnych. Przetrwała 250 lat z tym samym, choć zmieniającym się asortymentem produktów, pomimo zawirowań historycznych i ekonomicznych.

 

Z okazji 250-lecia 29 września we wszystkich oddziałach firmy na całym świecie wszyscy pracownicy hubergroup obchodzili jednocześnie jubileusz firmy, oczywiście w bawarskim stylu: w bawarskich strojach, przy bawarskich potrawach i piwie (oczywiście bezalkoholowym) i przy bawarskiej muzyce.

 

Oficjalną uroczystość zaplanowano na 22 października w Hofbraukeller w Monachium. Wezmą w niej udział reprezentanci świata biznesu i polityki, udziałowcy, rodziny założycieli firmy oraz ponad 200 gości z całego świata. Zaplanowano wystąpienie m.in.Dietera Reite, burmistrza Monachiumrii.
"Jesteśmy niezwykle dumni z naszej długiej tradycji – mowi Ulla Borgmann, członek zarządu hubergroup. – Jesteśmy żywym dowodem na to, że pomimo politycznych i ekonomicznych turbulencji można prowadzić rentowny biznes przez 250 lat. Czujemy się zobowiązani wobec pracowników i udziałowców do kontynuowania
naszego sukcesu dzięki dobrze zdefiniowanej strategii, dopasowanej do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych. 
 
Mamy nadzieje, że kolejne lata będą kontynuacją dotychczasowych tradycji, sukcesów w produkcji i zarządzaniu na najwyższym poziomie i synonimem najwyższej jakości. Życzymy tego firmie, sobie samym a także naszym klientom!
 
Historię fabryki można przeczytać w załączonym pliku. 

 

Pliki do pobrania

wstecz
do góry wstecz
hubergroup Polska Sp. z o.o.
Siedziba: 55-080 Kąty Wrocławskie
Nowa Wieś Wrocławska, ul. Nowa 21
tel: 71 354 81 10, 71 354 81 16 - 17
fax: 71 373 50 23

e-mail:
Prezes Zarządu dr Janusz Cymanek
NIP: 894-10-12-991
Regon: 930449823
Nr KRS 0000148075, Sad Rejonowy Wrocław - Fabryczna
Kapitał zakładowy 10.000.000,00 PLN

     RODO polityka prywatności

Realizacja: Ideo
, powered by:
CMSEdito
| Polityka cookies