Aktualności

drukuj

Nowa uniwersalna farba UV – NewV maxX

 

Hubergroup wprowadza na rynek uniwersalną farbę UV – NewV maxX
Nowa offsetowa farba UV przeznaczona jest do druku na różnego rodzaju podłożach. Łączy w sobie właściwości szybkiego utrwalania i dobrej przyczepności.
W technologii offsetu UV zadrukowywane są różnego rodzaju podłoża, od wsiąkliwych papierów do niechłonnych folii. Aby uzyskać optymalne efekty często w drukarni konieczne jest zmienianie systemów farbowych w zależności od aktualnie zadrukowywanego podłoża. Skutkuje to podwyższeniem kosztów magazynowania, stwarza możliwość pomyłkowego użycia niewłaściwej serii farb, powoduje konieczność dodatkowego mycia maszyny i kolejnego rozruchu.
Hubergroup jako czołowy dostawca farb UV dla sektora druku opakowaniowego zajął się tym problemem i opracował serię uniwersalnych farb UV pod nazwą NewV maxX, która łączy w sobie właściwości różnych serii farbowych. Zastosowanie innowacyjnej technologii produkcji spoiwa pozwoliło na zrecepturowanie farb do druku nie tylko na papierze i kartonie ale także na podłożach niewsiąkliwych.
Farba charakteryzuje się bardzo dobrą drukownością, optymalnym transferem, prostą obsługą na maszynie, łatwą zmywalnością w połączeniu z dobrą ostrością punktu rastrowego, równomiernym wydrukiem i doskonałymi właściwościami druku mokro na mokro.
Dzięki specjalnej technologii przygotowywania pigmentów opracowanej przez hubergroup farby posiadają wysoką transparentność i nadają się dlatego do produkcji opakowań na kosmetyki, perfumy i alkohole na metalizowanych papierach i kartonach. Właściwości przyczepności do różnego rodzaju podłoży z tworzyw sztucznych takich jak PE, PS, PVC i PP nie ustępują farbom klasycznym.
Druki wykonane z użyciem farb NewV maxX można bez problemu laminować i tłoczyć folią na gorąco. Mogą być one lakierowane zarówno lakierami dyspersyjnymi jak np. ACRYLAC jak również lakierami utrwalanymi UV jak np. NewV lac w linii mokro na mokro lub też mokro na sucho.
W porównaniu do farb UV przeznaczonych do zadruku folii farby serii NewV maxX cechują się wyższą odpornością na ścieranie. Bardzo dobry transfer farby, optymalne zwilżanie, rozlewność i powlekanie powierzchni podłoży niewsiąkliwych powodują, że farby są doskonałe do druku rękawów kurczliwych i etykiet owijkowych na butelki szklane i PET w technice offsetu zwojowego UV i typograficznego UV.
Wykluczenie z receptury takich substancji jak ITX, benzofenon i 4-metylbenzofenon a także bardzo niski zapach własny powodują, że farby NewV maxX spełniają wszystkie wymogi stawiane nowoczesnym farbom UV stosowanym do druku opakowań i etykiet.
Poza farbami triadowymi w serii NewV maxX produkowane są podstawowe farby Pantone, koncentraty do mieszania CRS a także specjalna, wysoko kryjąca i nie żółknąca farba biała.

wstecz
do góry wstecz
hubergroup Polska Sp. z o.o.
Siedziba: 55-080 Kąty Wrocławskie
Nowa Wieś Wrocławska, ul. Nowa 21
tel: 71 354 81 10, 71 354 81 16 - 17
fax: 71 373 50 23

e-mail:
Prezes Zarządu dr Janusz Cymanek
NIP: 894-10-12-991
Regon: 930449823
Nr KRS 0000148075, Sad Rejonowy Wrocław - Fabryczna
Kapitał zakładowy 10.000.000,00 PLN

     RODO polityka prywatności

Realizacja: Ideo
, powered by:
CMSEdito
| Polityka cookies